• ایمیل: info@daroltarjome24.com
  • تلفکس: 01334644849
  • موبایل: 09359844207
سعید ضروری

۵ اپلیکیشن برتر ترجمه در سفر

یکی از بهترین چیزها در مورد مسافرت خارج از کشور، کاوش و کنکاش در فرهنگ‌های مختلف نسبت به فرهنگ خود ما است. این امر می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز و آموزنده و درعین‌حال سخت باشد، به‌خصوص اگر شما نتوانید به زبان محلی صحبت کنید. مانع زبانی نه‌تنها می‌تواند شما را از داشتن مکالمه با افراد جدید و جالب باز دارد؛ بلکه انجام کارهای ساده مانند رزرو کردن قطار و یا سفارش شما از منوی غذا را دشوار کند. اما قطعاً این موضوع نباید مانع بازدید و گشت‌وگذار شما گردد – به‌خصوص زمانی که شما فناوری را در کنار خوددارید. در ادامه، پنج اپلیکیشن برتر ترجمه را که می‌تواند به‌سرعت به پر شدن شکاف دانش زبانی شما کمک نماید، ارائه می‌کنیم:

تریپ لینگو [1]

گلوریا آتانمو[2]، وبلاگ نویس مسافرتی  بلاگ ابراد[3] می‌گوید:” من متوجه شده‌ام که تریپ لینگو بهترین گزینه در مسافرت است و در بردارنده عبارات کلیدی همچون اصطلاحات تعاملی است و همچنین دارای ویژگی‌های جالبی مانند مترجم شفاهی و ماشین‌حساب انعام است. علاوه بر اطلاعات مفید در مورد فرهنگ و پول رایج، این اپلیکیشن بیش از ۳۰،۰۰۰ فایل صوتی ثبت‌شده ( به‌طوری‌که شما می‌توانید یک بسته مخصوص مرتبط با مقصد خود را دانلود کنید)، و همچنین یک فرهنگ لغت آفلاین و هزاران عبارات به زبان‌های مختلف را در خود جای‌داده است. اما شاید جالب‌ترین ویژگی‌های آن، مترجم صوتی فوری به۴۲ زبان موجود ( یک جمله را درگوشی تلفن خود می‌گویید و ترجمه آن را در زبان موردنظر خواهید شنید) و توانایی برقراری ارتباط با مترجم انسانی، در صورت نیاز است ( به‌طوری‌که شما به ازای هر دقیقه ترجمه آنلاین، حق‌الزحمه آن را پرداخت خواهید کرد). نسخه رایگان این اپلیکیشن شامل تمام این ویژگی‌ها است؛ اما درعین‌حال شما می‌توانید به ویژگی‌های  بیشتر آن از طریق خرید اشتراک ویژه مثلاً برای یک ماه ( ۱۹.۹۹ دلار)، سه ماه (۳۹.۹۹ دلار) و یا یک سال (۹۹.۹۹ دلار) دسترسی داشته باشید.

گوگل ترنسلیت[4]

گوگل ترنسلیت چند ویژگی ترجمه‌ای مفید را تماماً به‌صورت رایگان ارائه می‌دهد. کتلین اسمیت[5] بنیان‌گذار ریموت نومد[6] و وای فلای نومدز[7] می‌گوید: گوگل ترنسلیت می‌تواند متن [ و ] صوت را ترجمه کند، و چیزی که من بیشتر از همه دوست دارم این است که شما می‌توانید یک عکس از منوی غذا را در یک رستوران بگیرید و آن، منوی غذا را برای شما ترجمه خواهد کرد”. همچنین می‌توانید از طریق صفحه لمسی گوشی خود برای کشیدن نمایه‌های متنی و ترجمه خودکار توسط این اپلیکیشن استفاده کنید. ترجمه متن آنلاین گوگل به ۱۰۳ زبان، و همراه با سایر ویژگی‌ها ( ازجمله ترجمه متن آفلاین درصورتی‌که شما اتصال اینترنتی نداشته باشید) و در تنوع کمتری از زبان‌ها در دسترس است.

 وی گو[8]

اگر شما قصد مسافرت به کشورهایی مانند چین، کره و یا ژاپن رادارید و درعین‌حال زبان این کشورها را بلد نیستید، اپلیکیشن وی گو ارزش دانلود کردن را دارد. این اپلیکیشن که فقط برای این سه زبان در دسترس است، درک بهتر مواردی مانند منوی غذا و ادامه درست مسیر را برایتان فراهم می‌آورد. به‌جای تایپ آنچه می‌بینید، شما می‌توانید به‌سادگی دوربین خود را بر روی متن مورد سؤال قرار دهید و اپلیکیشن به‌صورت رایگان، فوراً به شما ترجمه انگلیسی آن را نشان خواهد داد.

ممرایز[9]

اگر می‌خواهید واقعاً یک‌زبان را قبل و یا در طول سفر یاد بگیرید ( برعکس ترجمه کلمات و عبارات به همان‌گونه که به آن‌ها نیاز دارید)، ممرایز می‌تواند به شما کمک کند تا این کار را از طریق مجموعه‌ای از ۲۰۰ دوره‌ی آموزش مجازی انجام دهید. آتانمو می‌گوید من یکی از طرفداران این اپلیکیشن هستم چون اجتماع‌محور است و به شما اجازه می‌دهد قبل از یادگیری، به مکالمه‌های محلی زبان موردنظر گوش دهید و درعین‌حال ترکیب کاملی از محتویات مرتبطی است که تجربه فراگیری زبان شما را افزایش می‌دهد و یا حداقل با دانستن اصطلاحات عامیانه محلی قبل از رسیدن شما به مقصد موردنظر، می‌تواند باعث گردد که شما طبیعی‌تر به نظر بیآیید. درحالی‌که شما می‌توانید برخی دروس را در نسخه رایگان این اپلیکیشن امتحان کنید، اما درعین‌حال اگر بخواهید به‌تمامی دوره‌های آموزشی دسترسی داشته باشید، برای شروع به یک اشتراک ماهیانه به قیمت ۵ دلار نیاز خواهید داشت.

آی ترنسلیت ویس[10]

عملکرد آی ترنسلیت ویس به‌صورت است که شما بتوانید یک مکالمه کامل را به دو زبان برحسب ویژگی ” ترجمه صوتی” و از طریق  جفت سازی دو تلفن همراه با یکدیگر داشته باشید. بعدازاین که شما دو زبان موردنظر را انتخاب کردید، فقط کافی است که به تلفن خود بگویید چه چیزی را نیاز دارید و این اپلیکیشن هم‌متن و هم ترجمه صوتی آن را برای فرد دیگر فراهم خواهد کرد؛ و وقتی آن‌ها به زبان خود به خواسته شما پاسخ دهند، ترجمه آن به زبان انگلیسی برای شما ایجاد خواهد شد. این اپلیکیشن نیاز به خرید اشتراک دارد که شما می‌توانید اشتراک دو ماه آن را ( به قیمت ۹.۹۹ دلار ) و یا به‌صورت سالیانه (به قیمت ۳۹.۹۹ دلار) خریداری نمایید.


[1] TripLingo

[2] Gloria Atanmo

[3] The Blog Abroad

[4] Google Translate

[5] Katelyn Smith

[6] The Remote Nomad

[7] WiFly Nomads

[8] WayGo

[9] Memrise

[10] iTranslate Voice

دیدگاه ها
دیدگاه خود را ثبت کنید

سوالی دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید...