• ایمیل: info@daroltarjome24.com
 • تلفکس: 01334644849
 • موبایل: 09359844207

سرویس مترجم گوگل چیست؟ در واقع مترجم گوگل یا همان گوگل‌ Translate ؛ یک سرویس ترجمه رایگان که می‌تواند متون و کلمات مدنظر شما را از زبان اصلی‌شان به‌ حداقل 80 زبان مختلف ترجمه یا Translation نماید. واقعا شگفت‌انگیز است.

Translation تنها یکی از قابلیت‌هایی است که این سرویس ترجمه رایگان دارد. بیشتر مردم از Google Translate برای ترجمه کلمه به کلمه لغات یا در برخی حالات، برای ترجمه متون خود از آن استفاده می‌کنند. به‌همین دلیل، تصمیم گرفتیم در اینجا به‌ بررسی تخصصی قابلیت‌ها و نکات جالب این برنامه بپردازیم.

قابلیت‌های مترجم گوگل یا Google Translate

 

 • آشنایی بهتر با زبان‌های خارجی (مانند English language) – مخصوص نسخه‌های “موبایل (Mobile)” و “تحت وب”

به‌کمک سرویس مترجم گوگل یا Google Translate در گوشی‌های هوشمند یا در فضای وب، می‌توانید کاری بیشتر از ترجمه کلمه به کلمه لغات انجام دهید. توصیه ما، استفاده از Google Translate برای آشنایی بیشتر با لغات بیگانه (نظیر لغات انگلیسی) و شیوه به‌کار بردن آن‌ها در جملات است. هنگامی‌ که شما کلمه‌ای را در Google Translate تایپ (یا Paste) می‌کنید، اطلاعات زیر برای کلمه مدنظر شما در سرویس ترجمه گوگل نمایش داده می‌شود:
تعریف کلمه (اسم و فعل)
مترادف (اسم و فعل)
مثال‌هایی برای کاربرد “کلمه” در جملات
نخوه تلفظ کلمه

 

 • ترجمه اسناد – مخصوص نسخه‌ “اینترنتی”

در مترجم گوگل یا Google Translate می‌توانید اسناد و فایل‌های متنی خود را به‌ کمک Google Translate ترجمه نمایید. تنها کافی است برروی لینک “Translate a document”که در قسمت «تکست باکس یا Text box» ظاهر می‌شود، کلیک کنید.
 • ترجمه (Translation) محتوای متنی سایت‌ها – مخصوص نسخه “تحت وب”

ممکن است برای شما پیش‌آمده باشد که در هنگام بازدید از سایت‌های خارجی به‌ نسخه انگلیسی آن سایت نیاز پیدا نمایید. ترجمه(Translation) کلمه به‌کلمه محتوای یک سایت با زبان ناآشنا، کار چندان معقولی نیست؛ از این‌رو سفارش می‌شود که Translation خودکار محتوای سایت مدنظر خود را به‌Google Translate بسپارید.

برای Translation محتوای متنی سایت‌ها، باید لینک سایت مدنظر خود را در قسمت «تکست باکس یا Text box» گوگل Translate وارد نموده و زبان خروجی دلخواه خود را انتخاب کنید. سپس برروی لینک یا link موردنظرتان در کادر خاکستری رنگ که محل ترجمه نهایی متون و کلمات است، کلیک نمایید. اکنون به‌صفحه‌ای منتقل می‌شوید که سایت مدنظرتان را به‌زبان خروجی دلخواه شما ترجمه یا Translation خواهد کرد.
 • حرف بزنید تا مترجم گوگل یا Google Translate، صحبت‌های شما را ترجمه یا Translation نماید – مخصوص نسخه‌های “موبایل(Mobile)” و “تحت وب”

اگر تلفظ صحیح کلمه‌ای را می‌دانید اما با نحوه نوشتن آن آشنایی ندارید، کافی است از مترجم گوگل یا Google Translate بخواهید آن‌چه را که می‌گویید، برایتان ترجمه یا Translation نماید. ابتدا در گوشی‌‌هوشمند خود، به‌نرم‌افزار Google Translate وارد شده. و سپس برروی آیکون میکروفون یا آیکون دوم ضربه بزنید. اکنون می‌توانید با مترجم گوگل یا Google Translate صحبت کنید!
ابتدا در نسخه “تحت وب” Google Translate، در صفحه‌اصلی این مترجم یا Translator برروی آیکون میکروفون در گوشه سمت چپ ضربه بزنید.  اینک کلمه مدنظر خود را تلفظ نمایید.
 • به‌عبارات ترجمه‌شده رایج، دسترسی داشته باشید – مخصوص نسخه‌های “موبایل (Mobile)” و “تحت وب”

هنگامی‌که به‌حساب جی‌میل یا Gmail خود در اینترنت و یا موبایل‌تان وارد شوید، می‌توانید Translations رایج موردنیاز را در “Pharsebook” خود ذخیره نمایید. برای این‌کار، بر روی علامت “ستاره” در نسخه موبایل یا تحت‌وب گوگل‌ ترجمه یا Translation ضربه بزنید. به‌علاوه می‌توانید این Translations را در گوگل Sheet درصورت نیاز، وارد کنید.
برای دسترسی به Translations رایج دلخواه خود در گوشی‌های‌ اندرویدی، پس از بازکردن برنامه Google Translate، بر روی آیکون “منو” که با سه‌نقطه تعیین شده است، ضربه بزنید. اکنون، “Pharsebook” را انتخاب کنید. در نسخه “تحت وب” Google Translate برای دسترسی به “Pharsebook”، در قسمت آیکون “کتابچه” در بالا، گوشه سمت راست کلیک یا Click نمایید.
سرویس مترجم گوگل چیست؟

سرویس مترجم گوگل چیست؟

 

 

 • تصاویر را ترجمه (Translation) نمایید – مخصوص نسخه “موبایل (Mobile)”

یکی از بهترین قابلیت‌هایی که مترجم گوگل یا Google Translate را از بسیاری جدا می‌کند، قابلیت ترجمه یا Translation متن تصاویر است. با این قابلیت، می‌توانید از یک متن عکسی تهیه کنید و سپس با انتخاب کردن قسمت مورد نظر، دستور Translation را به نرم‌افزار بدهید.
تعیین زبان در مورد این اپلیکیشن یا application وجود ندارد و باید زبان را به شکل دستی وارد کنید. گرچه این قابلیت هنوز برای ترجمه یا Translation متون خارجی به‌زبان فارسی در ناحیه “ترجمه تصاویر” مترجم گوگل یا Google Translate وجود ندارد و فقط می‌تواند عبارت‌های خارجی در تصاویر را تشخیص داده و آنگاه با تبدیل آن‌ها به‌ متن، ترجمه نماید.
برای استفاده از این قابلیت، باید برروی آیکون دوربین در برنامه مترجم گوگل یا Google Translate ضربه زده. و بعد، دوربین دستگاه خود را برروی عکس موردنظر  تنظیم نمایید. آنگاه، با ضربه برروی آیکون “چشم”، instant را فعال کنید.

 

 • فعال‌کردن قابلیت ترجمه ‌به‌صورت آفلاین یا Offline – برای نسخه “موبایل (Mobile)”

اینترنت، همواره در دسترس کاربران قرار ندارد. بعضی وقتها نیاز است بدون استفاده از اینترنت، به‌ترجمه کلمات خارجی بپردازید.  کافی است. در قسمت آیکون “فلش” در کنار زبان موردنظر خود ضربه بزنید. تا زبان دلخواه شما، ارائه شود.
برای مدیریت بسته‌های Offline، در قسمت عبارت “Offline languages” در بخش تنظیمات کلیک کنید.
سرویس مترجم گوگل چیست؟

سرویس مترجم گوگل چیست؟

 

 • پیامک‌های خود را ترجمه (Translation) کنید – مخصوص نسخه “موبایل (Mobile)”

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که مترجم گوگل یا Google Translate را جذاب کرده است، قابلیت ترجمه “متون” در بخش پیام‌رسانی است. می‌توانید جهت ترجمه پیام‌های خود در مترجم گوگل یا Google Translate، برروی گزینه SMS translation از بخش منو، ضربه بزنید. اکنون در لیست بازشده، متن موردنظر خود را برای ترجمه (Translation) انتخاب نمایید.

کاربردهای مترجم گوگل

 • برای ترجمه متون
 • ترجمه وبسایت‌ها
 • ترجمه (Translation) مقالات علمی( ترجمه (Translation) در رابطه با رشته‌های تخصصی)
دیدگاه ها
دیدگاه خود را ثبت کنید

سوالی دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید...