• ایمیل: info@daroltarjome24.com
  • تلفکس: 01334644849
  • موبایل: 09359844207
دستیار گوگل

دستیار گوگل خدمات ترجمه جدید به مسافران ارائه می کند

دستیار گوگل (Google Assistant) به‌تازگی بخش اعظم اخبار را به خود اختصاص داده است. هفته گذشته در IFA 2017 بسیاری از شرکت‌ها اعلام کردند که تعدادی از محصولات سخت‌افزاری آیندشان قابلیت پشتیبانی از همراه مجازی گوگل را داراست. گوگل در هفته‌ی جاری به رونمایی چندی از پیشرفت‌های دستیار گوگل در کنفرانس روزانه‌ی توسعه‌دهنده‌ی خود که در کراکوف لهستان برگزار می‌شد پرداخت.

در طول سخنرانی اصلی در روز دوم کنفرانس، گوگل شیوه‌ی جدیدی از دستیار (Assistant) را ارائه کرد که می‌تواند به کاربران برای ترجمه‌ی زبان‌های مختلف کمک کند. این سبک جدید به کاربران این بستر را عطا می‌کند که به‌عنوان‌مثال بگویند: «بسیار خوب گوگل، مترجم فرانسوی من شو.» و پس‌ازآن هر زمان که شما چیزی را به دستیار بگویید باید کلمات شمارا ترجمه و به زبان فرانسوی بازگو کند، هم‌چنین ترجمه‌اش را خودبه‌خود نشان دهد. این امر در مورد همه‌ی زبان‌های پشتیبانی شده توسط دستیار گوگل نیز صادق است. این موضوع می‌تواند کمکی بزرگ برای کسانی که به کشورهای دیگر سفر می‌کنند ولی از زبان بومی آن‌ها آگاهی ندارند باشد.

این سخنرانی همچنین نشان داد که چگونه این شرکت در تلاش برای بهبود نحوه‌ی پاسخگویی دستیار به سؤال‌هاست. در یک مثال از دستیار خواسته شد نام فیلمی از تام کروز که در آن بیلیارد بازی می‌کرد و هنگام بازی می‌رقصید را بگوید. دستیار قادر بود دریابد که جواب درست، فیلم رنگ پول (The color of money) است. به‌علاوه نسخه‌ی نمایشی نشان داد که چگونه تیم دستیار در تلاش برای درک صدای شخص اصلی حتی در صورت وجود سروصدای زیاد بیرون هستند. دستیار همچنین می‌تواند سریع‌تر به سؤال‌ها جواب دهد و در صورت پیچیده‌تر شدن سؤالات به‌صورت مؤثرتری از جستجوی گوگل استفاده کند. هیچ صحبتی از اینکه چه زمانی این پیشرفت‌ها به تولید انبوه خواهد رسید نشده ولی احتمالاً در آینده‌ای بسیار نزدیک شاهد آن‌ها خواهیم بود.

همان‌طور که ذکر شد، گوگل دستیار به‌زودی توسط تعدادی از محصولات جانبی در دست تولید ، پشتیبانی خواهد شد. این شامل اسپیکر (بلندگو) های هوشمند ساخته‌شده توسط هارمن (Harman) و سونی (Sony) و تعدادی دیگر می‌شود. هم‌چنین به لوازم هوشمند در حال ساخت توسط ال‌جی (LG) نیز اضافه خواهد شد.

ترجمه: ماریا ازمنه

دیدگاه ها
دیدگاه خود را ثبت کنید

سوالی دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید...