• ایمیل: info@daroltarjome24.com
  • تلفکس: 01334644849
  • موبایل: 09359844207
ترجمه «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» به انگلیسی

ترجمه طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن به انگلیسی

به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری صدا وسیما، کتاب « طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» به کوشش فضل‌الله نیک‌آیین به زبان انگلیسی ترجمه شده است.
کتاب « طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن »، حاصل برگزاری 28 جلسۀ متوالی در بیست‌ و‌ هشت روز ماه مبارک رمضان درسال 1353، توسط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است که از سوی انتشارات صهبا منتشر شده است.
موضوع کتاب بررسی اصول مبنایی مطرح در اندیشه اسلامی، با رویکردی اجتماعی، منسجم و هماهنگ، با محور قرار دادن قرآن کریم است. مقام معظم رهبری، سخنران محترم این جلسات با محور قراردادن دسته‌ای از آیات در هر جلسه، بُعدی از ابعاد اصول توحید، نبوت و ولایت را برای مخاطب توضیح داده‌اند. نکتۀ جالب اینکه، ایشان با طرح بحث ایمان در جلسات نخست، مخاطب را از بحث بر مفاهیم انتزاعی دور کرده و او را با آثار عملیِ پذیرش این اصول در زندگی فردی و اجتماعی آشنا می‌کنند. این کتاب به زبان فارسی برای اولین بار در سال 1392 راهی بازار نشر شد.
« طرح کلی اندیشۀ اسلامی در قرآن » با ترجمۀ دکتر فضل‌الله نیک‌آیین به نام « Islamic Thought in the Quran» ترجمه و چاپ شده است.
ترجمۀ انگلیسی این کتاب در سایت ترجمۀ کتاب «مسیح در شب قدر» که پیش از این منتشر شد‌ه‌بود نیز قابل مطالعه و دانلود است.
فضل‌الله نیک‌آیین از مترجمان نام‌آشنای زبان انگلیسی است. از او تاکنون آثار متعددی در قالب‌های ترجمه و تألیف به چاپ رسیده که از جمله این موارد می‌توان به «دیکتاتوری و توسعه سرمایه داری در ایران»، « محمد، در تورات و انجیل»، «بازار اسلحه»، «بابیت» و «ترجمۀ منظوم قرآن به زبان انگلیسی» اشاره کرد.
دیدگاه ها
دیدگاه خود را ثبت کنید

سوالی دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید...