• ایمیل: info@daroltarjome24.com
  • تلفکس: 01334644849
  • موبایل: 09359844207
نرم‌افزارهای ترجمه

بهترین نرم‌افزارهای ترجمه در سال 2017

به‌وسیله‌ی این نرم‌افزارهای جذاب، زبان دیگر هیچ مانعی نخواهد داشت. اخیراً فناوری قدم‌های بزرگی را برای درهم شکستن موانع زبان به‌وسیله نرم‌افزار ترجمه‌ی غول‌هایی همچون گوگل و مایکروسافت با به‌کارگیری ترفندهایی هوشمندانه برداشته است.

با توجه به محبوبیت فنّاوری (Neural Machine Translation)، سامانه‌ای که گوگل به‌تازگی منتشر کرده است، هیچ برنامه‌ای تاکنون تا این حد کارآمد نبوده است. این برتری به خاطر ویژگی‌هایی همچون حالت ترجمه با دوربین این برنامه است. به این صورت که شما با قرار دادن دوربین خود روی یک علامت یا متن می‌توانید فوراً ترجمه‌ی آن را بر روی صفحه ببینید.

اما بهترین برنامه‌ها در این دسته شامل چه مواردی می شود؟

این سؤالی است که در اینجا پاسخ‌خواهیم داد و خبر خوب این است که این برنامه‌ها باقابلیت بالا رایگان هستند (البته بعضی از نرم‌افزارها خرید درون برنامه‌ای و یکی از نرم‌افزارهای این مقاله دارای پرداخت نسخه‌ی حرفه‌ای و هم‌چنین ارائه‌ی یک نسخه‌ی رایگان است) به هر صورت بهتر است نگاه و توجهتان را به این نرم‌افزارهای عالی معطوف کنید. هرکدام از این‌ها می‌تواند مزیتی بزرگ در تعطیلات و سفر تجاری بعدی شما باشند. ما هم‌چنین بهترین نرم‌افزارهای تشخیص صدا را در سال 2017 گردآوری کرده‌ایم.

1-برنامه‌ی ترجمه‌ی گوگل

یک نرم‌افزار فوق‌العاده منعطف

پلتفرم‌ها: اندروید،ios

زبان‌های پشتیبانی شده:103 زبان

ویژگی‌ها: حالت مکالمه، حالت دوربین، امکان ترجمه تنها با یک لمس یا کلیک

+ترجمه حساس و دقیق

+حالت دوربین بسیار مفید

-عدم پشتیبانی ویندوز- برنامه‌ی موبایل

در عرصه رقابت در ترجمه، گوگل با فنّاوری مهم خود در جهت نیرو بخشیدن به برنامه‌های رایگان اندروید و ios، بسیار رده‌بالا و قدرتمند ظاهر می‌شود. یشرفت‌های اخیر حاکی از آن است که برنامه‌ی ترجمه‌ی گوگل درجاهایی در حد یک مترجم انسانی نیز عمل می‌کند. شرکت گوگل هم‌چنین ادعا می‌کند در حال حاضر به‌وسیله‌ی فنّاوری (Neural Machine Translation) ترجمه‌ای قدرتمند از زبان انگلیسی به 30 زبان زنده‌ی دنیا قابل‌ارائه است (درگذشته تنها زبان چینی پشتیبانی می‌شد)

نتیجه‌ی نهایی خود گویای اصل موضوع است. برنامه‌ی ترجمه‌ی گوگل امکان ترجمه‌ی متن به زبان‌های مختلف را ارائه می کند (خواه متنی باشد که تایپ کرده‌اید، یا متنی باشد که از برنامه‌ای دیگر توسط ویژگی ((ضربه‌ی آهسته برای ترجمه)) کپی کرده باشید) یا حتی می‌توانید به‌وسیله قابلیت صفحه‌ی چندبخشی در حالت مکالمه، به‌منظور گفتگو با فردی خارجی زبان، به‌طور مستقیم صحبت‌ها و گفتار خود را ترجمه کنید (32 زبان به این روش پشتیبانی می‌شوند)

حتی در هنگام عدم اتصال شما به اینترنت این نرم‌افزار قادر است 52 زبان مختلف را ترجمه کند. شاید یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های آن امکان استفاده از دوربینتان برای نگاه کردن به یک علامت یا یک فهرست به هریک از 30 زبان مختلف دنیا و سپس ترجمه‌ی دقیق آن به زبان انگلیسی توسط این برنامه است.

این برنامه به دلیل کیفیت بالای تشخیص گفتار و روتین‌های ترجمه، یک نرم‌افزار قوی، منظم و رایگان است که نباید در سفرهای معمول دور از شما باشد.

 

2- برنامه‌ی ترجمه‌ی مایکروسافت

ترجمه‌ی قوی و امکان مکالمه گروهی

پلتفرم‌ها: اندروید، ios، ویندوز

زبان‌های پشتیبانی شده: 60+

امکانات: حالت مکالمه، حالت دوربین، مکالمات گروهی

+تشخیص گفتار و ترجمه‌ی عالی

+توانایی برگزاری مکالمات گروهی در زبان‌های گوناگون

-حالت دوربین ممکن است موفق یا همراه با خطا باشد

(حالت دوربین ممکن است دارای خطا باشد)

نرم‌افزار پیشتاز مایکروسافت رایگان است و بیش از 60 زبان گوناگون را پشتیبانی می‌کند و اکثر زبان‌ها بالغ‌بر 45 عدد را به‌صورت صوتی ترجمه می‌کند درنتیجه بدون متن و تنها با بلند خواندن آن می‌توانید ترجمه‌ای از آن داشته باشید.

این برنامه هم‌چنین با امکان صفحات چندبخشی امکان برقراری مکالمه دو فرد با زبان‌های گوناگون را برقرار می‌کند و دقیقاً همانند ترجمه‌ی گوگل دارای حالت دوربین است اما به‌خوبی گوگل کار نمی‌کند.

برنامه‌ی ترجمه‌ی مایکروسافت هم‌چنین امکان ترجمه مکالمات بین دستگاه‌های مختلف در مکالمات گروهی را برقرار می‌کند که قابلیت جانبی جالبی است. این برنامه امکان دانلود بسته‌های مربوط به زبان را نیز فراهم می‌کند درنتیجه شما می‌توانید در صورت عدم اتصال به اینترنت ترجمه متن را داشته باشید. وهم چنین قابلیت چشمگیر توأمان تشخیص گفتار و ترجمه‌ی دقیق را ارائه می‌دهد.

 

3-iTranslate

همه‌ی دستگاه‌های موبایل و دسکتاپ را پوشش می‌دهد

پلتفرم‌ها: اندروید، ios، ویندوز، مک

زبان‌های پشتیبانی شده: 92

ویژگی‌ها: حالت آفلاین، ترجمه‌ی بلافاصله‌ی مکالمات

+پشتیبانی از پلتفرم‌های مختلف

+مهارت‌های چشمگیر ترجمه

-گاهی دچار عیب فنی می‌شود

-بهترین ویژگی‌های آن منحصر به نسخه‌ی حرفه ایست

برنامه‌ی رایگان iTranslate مجموعه‌ای از 92 زبان گوناگون و چندین ترجمه‌ی قابل‌قبول و چشمگیر را همراه با پشتیبانی گسترده‌ای از پلتفرم‌ها ارائه می‌دهد (به‌وسیله‌ی برنامه‌ی موبایل و همچنین ویندوز و نرم‌افزار مک)

شما می‌توانید متن یا کلمات صوتی را به هرکدام از زبان‌ها ترجمه کنید و در 42 مورد از زبان‌ها ترجمه‌ی انجام‌شده را به‌صورت صوتی دریافت کنید (متن به صوت). این نرم‌افزار هم‌چنین یک تاریخچه کامل از ترجمه‌هایی که انجام داده‌اید را تهیه می‌کند؛ بنابراین شما می‌توانید همیشه به آن‌ها مراجعه کنید و اصطلاحات پرکاربرد را علامت‌گذاری کنید.

این برنامه گاهی در پردازش کلمات صوتی با نقص عمل می‌کند و کمی زمان‌بر است اما این فقط یک استثناست و قاعدتاً این‌طور نیست. هم‌چنین توجه داشته باشید که برنامه توسط تبلیغات پشتیبانی شده است و به‌صورت مکرر صفحات تبلیغات ظاهر می‌شوند.

برای استفاده از امکان مکالمات بی‌وقفه و حالت آفلاین برنامه شما نیاز خواهید داشت که برنامه را به ورژن حرفه‌ای ارتقا دهید. در این صورت تبلیغات نیز حذف می‌شوند.

نسخه‌ی پولی برنامه ماهانه 99/4 پوند (50/6 دلار) دریافت خواهد کرد. البته یک نسخه رایگان برای دوره اول وجود دارد. توجه داشته باشید با توجه به مشکل اجرایی این برنامه در زمان نوشتن این متن ما حق اشتراک ارزان‌تر 33/3 پوند (30/4 دلار) در ماه را پیشنهاد می‌کنیم.

4-TripLingo

امکانات بسیار زیادی را در کنار ترجمه ارائه می‌دهد

پلتفرم‌ها: اندروید،ios

زبان‌های پشتیبانی شده:23

ویژگی‌ها: حالت دوربین، ترجمه‌ی زنده، کتاب اصطلاحات، نکات مسافرتی

+قابلیت ترجمه‌ی زنده

+ویژگی‌های اضافه‌ی بسیاری را شامل می‌شود

-زبان‌های زیادی را پشتیبانی نمی‌کند

-ترجمه‌ی زنده پولی است (رایگان نیست)

این برنامه‌ی رایگان کمی متفاوت است چون علاوه بر هسته‌ی اساسی قابلیت ترجمه، چتر گسترده‌ای از ویژگی‌های مفید را برای کسانی که به خارج از کشور سفر می‌کنند فراهم می‌کند.TripLingo ترجمه صوتی 23 زبان را به‌وسیله‌ی سیستم ساده‌ای از ترجمه‌ی بی‌وقفه که به دو طرف شرکت‌کننده در مکالمه اجازه‌ی بلند صحبت کردن را می‌دهد، پشتیبانی می‌کند. این روش نسبتاً دقیق است و سایر زبان‌ها تنها با روش ارائه‌شده‌ی بعدی پشتیبانی می‌شوند.

این چنین که می‌توانید به همان روش گوگل و مایکروسافت یک ترجمه‌ی تصویری داشته باشید و از علائم و فهرست‌ها عکس بگیرید و سپس ترجمه‌ی آن را داشته باشید. در این روش شما یک ترجمه‌ی روی صفحه را دریافت نمی‌کنید در عوض آن را به‌صورت متن ساده‌ای ارائه می‌دهد. این روش به‌خوبی روش فوق‌الذکر نیست اما کار ترجمه را انجام می‌دهد (کار را راه می‌اندازد)

بزرگ‌ترین امتیاز این برنامه چیزهای زیادی است که به همراه آن دریافت می‌کنید. شامل یک کتاب اصطلاحات کامل، یک تقسیم‌بندی از اصطلاحات مفید (شامل اصطلاحات عامیانه)، فلش کارت و اصول اولیه‌ی یادگیری زبان همراه با اطلاعات فرهنگی مانند رسوم و آداب معاشرت و نکات سفر. هم‌چنین اطلاعات ایمنی و سلامت همچون شماره خدمات اورژانس و اطلاعات دقیق سفارتخانه‌ها تدارک دیده‌شده است. توجه داشته باشید که همه‌ی این موارد اضافه‌شده تنها در مورد 13 زبان پشتیبانی می‌شوند.

همه‌ی این موارد گرداوری می‌شود تا یک برنامه‌ی جامع ترجمه و سفر را شکل دهد که به‌واسطه‌ی عناصر اضافه‌شده بر آن ارزش توجه را دارد. اگر شما به‌راستی گرفتار موانع موجود در زبان شده‌اید این برنامه یک قابلیت جدید انجام ترجمه‌ی زنده را دارا است که توسط اعضای نیروی انسانی طراحی‌شده است. البته استفاده از این قابلیت هزینه‌بردار است (این‌یکی از چندین برنامه‌ی دارای پرداخت درون برنامه‌ای است و برای کسانی که مشکلی برای پرداخت هزینه ندارند مناسب است)

5-مترجم SayHi

به مترجم کوچک من سلام کن

پلتفرم‌ها: اندروید،ios

زبان‌های پشتیبانی شده:46

ویژگی‌ها: ترجمه مکالمات، گویش‌های مختلف

+استفاده آسان

+پشتیبانی از گویش‌های مختلف

-دارای ویژگی‌های کم

-عدم موجودیت روی گوگل پلی استور

اگر می‌خواهید یک مترجم ساده اما قدرتمند داشته باشید به دنبال چیزی جز برنامه‌ی SayHi نباشید. این برنامه رایگان است و 46 زبان را پشتیبانی می‌کند و دیگر نمی‌توان برنامه‌ای راحت‌تر از این مورد پیدا کرد.

شما دو زبان را انتخاب می‌کنید، دکمه‌ی میکروفن را فشار می‌دهید و جمله‌ی موردنظرتان را برای برنامه دیکته می‌کنید و سپس ترجمه‌ی آن را خواهید داشت (در بسیاری از موارد بیشتر زبان‌ها باقابلیت تبدیل متن به صوت نیز پشتیبانی می‌شوند) فردی که در حال مکالمه با او هستید نیز می‌تواند عین عمل شمارا در زبان مادری خود انجام دهد و درنتیجه نمایه‌ای از یک مکالمه‌ی ساده ایجاد خواهد شد.

در این برنامه ترجمه‌ها دقیق و به‌خوبی انجام می‌شوند و امکانات جالب زیادی را در اختیار می‌گذارد. ازجمله امکان انتخاب گویش‌های مختلف زبان‌هایی مانند اسپانیایی و عربی (در این روش 90 زبان درمجموع پشتیبانی می‌شوند) شما هم‌چنین می‌توانید جنسیت گوینده و سرعت گفتار را برای وضوح بهتر انتخاب کنید.

ولی امکاناتی بیش ازآنچه گفته شد وجود ندارد. هدف اصلی این است که همه‌چیز در ساده‌ترین حالت ممکن باشد. این برنامه درواقع برای کسانی کاربرد دارد که به دنبال برنامه‌ای ساده و مؤثر برای تسهیل کردن مکالمات بین تعداد زیادی زبان می‌باشند. این برنامه در دو نسخه‌ی اندروید و ios موجود است ولی توجه داشته باشید که باید این برنامه را از مارکت آمازون دانلود و نصب کنید (چون این برنامه در پلی استور موجود نیست اما در عوض یکی از برنامه‌های اندروید ارائه‌شده در مارکت آمازون است)

ترجمه: ماریا ازمنه

دیدگاه ها
دیدگاه خود را ثبت کنید

سوالی دارید؟ هم اکنون با ما تماس بگیرید...